Plačiaformatė spauda

Ką veikiam » Spaudos darbai » Plačiaformatė spauda

Kas yra plačiaformatė spauda?

Didelis formatas – didelis matomumas.  Plačiaformatė spauda yra idealus sprendimas ieškantiems matomumo, originalių idėjų ir drąsių sprendimų. Plačiaformatė arba didelio formato spauda – tai kur kas didesnių matmenų reklaminiai ar informaciniai gaminiai, kurie gali būti naudojami patalpose ir lauke. Tokio plataus formato spaudai naudomi plačiaformačiai spausdintuvai, spausdinantys vienpusius iki 3200 mm pločio ir neriboto ilgio spaudos gaminius ne tik ant popieriaus, bet ir ant įvairių kitų paviršių. Plačiaformatė spauda gali būti vadinama ir skaitmenine spauda, nes abiems naudojamos lazerinės technologijos. Plačiaformatė spauda gali būti spalvota arba nespalvota.

Plačiaformatės spaudos privalumai

Plataus formato spauda suteikia galimybę sukurti originalių, dėmesį atkreipiančių gaminių ir reklamų. Vienas iš didžiausių plačiaformatės spaudos privalumų – galimybė spausdinti ant ruloninių medžiagų, pavyzdžiui, ant popieriaus, tento, drobės, lipduko, tapeto, kitų įvairių audinių ir medžiagų. Modernios technologijos padeda sukurti kokybiškus, estetiškus, atsparius gaminius, taip pat didelius tiražus. Spausdinimui naudojami itin kokybiški ilgaamžiai dažai, neturintys kvapo ir garantuojantys, kad lauko reklamos išliks ilgai, tad investicija atsipirks. Maketo paruošimas yra nesudėtingas, o tiražas gali būti nuo 1 vieneto.

Kuo plačiaformatė spauda skiriasi nuo kitų?

Plačiaformatė spauda nuo skaitmeninės spaudos skiriasi savo dydžiu, t. y. plataus formato spauda yra žymiai didesnė už standartinę skaitmeninę ir ofsetinę spaudą (plotis turi ribas, o štai ilgis – neribotas). Plataus formato spaudinys gali būti atliekamas ne tik ant popieriaus, bet įvairiausių lygių paviršių, todėl puikiai tinka naudoti lauke. Nuo ofsetinės spaudos taip pat skiriasi paruošimu ir spausdinimo technologija, taip pat tiražu, t. y. plataus formato tiražas prasideda nuo 1 vieneto.

Plačiaformatė spauda panaši į spaudą ant tekstilės.  Paprastai ant tekstilės spausdinamos reklaminės vėliavėlės, juostos, iškabos ir kiti gaminiai, skirti verslui, reklamai ir net namams. Tokia spauda kokybiška, ryškių spalvų ir ilgaamžė, kaip ir plačiaformatė spauda.

Plačiaformatės spaudos procesas

Ruošiant plačiaformatės spaudos gaminį pirmiausia sukuriamas spaudos gaminio maketas (tuo gali pasirūpinti mūsų komanda), nustatomi pagrindiniai reikalavimai gaminiui ir jų kiekis. Plačiaformatės spaudos gaminiai spausdinami specialiu aukštos kokybės ir didelio greičio plačiaformatės spaudos spausdintuvu, pasižyminčiu ne tik pločiu, bet ir plačiu medžiagų pasirinkimu (pavyzdžiui, įvairių rūšių popierius, tentas, sintetiniai ir natūralūs audiniai, lipdukai).

Optimalus plačiaformatės spaudos gaminių spausdinimo greitis yra 12,7 m2/h, tačiau gali siekti ir daugiau. Paprastai spausdinimui naudojamas drėgmei, saulei, vėjui ir kt. atsparus bekvapis rašalas. Kad didieji spausdinimo darbai nenutrūktų ir būtų pabaigti sklandžiai ir laiku, plačiaformatės spaudos spausdintuvuose dažnai būna integruota automatinė rašalo kasečių papildymo sistema. Tokios sistemos dėka dideli gaminiai ar dideli gaminių tiražai spausdinami be sustojimo. Taip pat spausdintuvuose integruotos pjaustyklės pasitarnauja pospausdiminiams darbams operatyviai atlikti, pavyzdžiui, supjaustyti lipdukus, perfortuoti ir pan.

Plačiaformatės spaudos privalumai

Plataus formato spauda suteikia galimybę sukurti orginalių, dėmesį atkreipiančių gaminių ir reklamų. Vienas iš didžiausių plačiaformatės spaudos privalumų – galimybė spausdinti ant ruloninių medžiagų, pavyzdžiui, ant popieriaus, tento, drobės, lipduko, tapeto, kitų įvairių audinių ir medžiagų. Modernios technologijos padeda sukurti kokybiškus, estetiškus, atsparius gaminius, taip pat didelius tiražus. Spausdinimui naudojami itin kokybiški ilgaamžiai dažai, neturintys kvapo ir garantuojantys, kad lauko reklamos išliks ilgai, tad investicija atsipirks. Maketo paruošimas yra nesudėtingas, o tiražas gali būti nuo 1 vieneto.

Ką spausdiname plačiaformatės spaudos būdu?

Plačiaformačiais spausdintuvais galime pagaminti aukštos kokybės reklaminius plakatus vidaus ir išorės reklamai, didelio formato nuotraukas ir paveikslus ant natūralios ar sintetinės drobės, kitų medžiagų, lauko sąlygoms atsparius tentus, vienpusius ir dvipusius lipdukus automobiliams, sienų lipdukus ir dekoracijas, mešus, fototapetus ir langų bei vitrinų grafiką, „roll up“ tipo nešiojamus plakatus ir stendus, skaidres „backlight“ šviesadėžėms ir panelėms, įvairių išmatavimų sieninius kalendorius ir fotokalendorius, tvirto sintetinio audinio vėliavas su logotipais ar nuotraukomis. Plačiaformatės spaudos panaudojimo galimybės yra išties gausios, todėl pasitelkite vaizduotę, o mes įgyvendinsime jūsų sumanymus.

Plačiaformatės spaudos būdu gali būti atspausdinti (spauskite ant ikonos, norėdami skaityti plačiau):

Pažymėjimai
Laikraščiai
Meniu restoranams ir barams
Vokai
Atvirutės / kvietimai
Sąskaitos faktūros
Sertifikatai / diplomai

Papildomos paslaugos

Mūsų reklamos gamybos specialistai visada pabrėžia, kad gera reklama yra ta, kurią paprasta suprasti ir lengva pamatyti. Todėl mūsų komanda visada pasirengusi patarti kilus dvejonėms dėl dizaino ar techninių sprendimų.

Taip pat teikiame pospausdimines paslaugas, pavyzdžiui, laminavimą (blizgus, matinis, „soft touch“, grindų laminatas ir kt.), skaitmeninės spaudos pjaustymas, kurio dėka galutinis spaudinio rezultatas gali būti dar unikalesnis, perforavimas. Taip pat automobilių apklijavimas lipdukais, vitrinų ir stendų ir prekybos vietų apklijavimas (nebandykite daryti to patys, jei nenorite oro burbuliukų fiestos!).