Lankstinukai

Ką veikiam » Spaudos darbai » Lankstinukai

lankstinukai gamyba

Lankstinukas (angl. flyer) – tai viename popieriaus lape išspausdintas ir vieną ar kelis kartus perlenktas, bet nesusegtas spaudinys, skirtas reklamai ar kitai informacijai platinti. Lankstinukai yra ypač populiarūs Lietuvoje, nes juose galima sutalpinti daug tekstinės ir vaizdinės įvairių tipų informacijos. Lankstinukai gali būti lankstomi skirtingais būdais, būti skirtingų formatų ir apimties. Daugybė įmonių, įstaigų ir organizacijų reklamai ir informacijai platinti renkasi lankstinukus dėl jų universalumo, praktiškumo ir ekonomiškumo.

Lankstinukai gali būti naudojami pačiai įvairiausiai informacijai (pagal jūsų poreikius). Labai dažnai jie naudojami reklaminėms akcijoms (produktams pristatyti, pranešti apie nuolaidas ar atnaujintą meniu ir t. t.), į lankstinukus galima integruoti kuponus ir anketas. Standartinio lankstymo lankstinukai gali turėti net iki 14 lygiagrečių lenkimų ir būti apie 1 metro ilgio, o „z-card“ tipo lankstinukai gali susilankstyti iki kreditinės kortelės dydžio (tinka tvarkaraščiams, instrukcijoms, kišeniniams žemėlapiams).

Lankstinukų privalumai:

  • informacijos kiekis – lankstinukuose galima pateikti daug ir įvairios informacijos, kuo daugiau lenkimų, tuo daugiau turinio;
  • trumpas gamybos terminas – naudojant skaitmeninės spaudos būdą spaudos darbai užtrunka neilgai;
  • lankstymo schemų pasirinkimas – daugybė standartinių ir nestandartinių schemų, suteikiančių galimybę originaliai išdėstyti informaciją;
  • nedidelis biudžetas – lankstinukai yra tinkamas sprendimas taupantiems.
Kaip sukurti patrauklų lankstinuko dizainą?

Reklamai skirti lankstinukai turi patraukti potencialaus kliento dėmesį, todėl labai svarbu kokybiškas dizainas. Lankstinukai gali būti įvairių dydžių, skirtingų lenkimo būdų, spausdinami ant skirtingų storių popieriaus, turėti papildomus sumanymus – visa tai priklauso nuo jūsų idėjų ir maketo. Pirmiausia, nuspręskite, kiek ir kokios informacijos norite pateikti – nuo to priklausys lankstinuko formatas ir lankstymo schema.

Kaip ir kitų spaudos formų maketuose, taip ir lankstinuke labai svarbu spalvų, šriftų ir vizualinės informacijos parinkimas. Ryškios lankstinuko spalvos tikrai atkreips dėmesį, tačiau specialistai visgi rekomenduoja rinktis tokias spalvas, kurios nevargina akių ir neapsunkina ilgesnio teksto skaitymo. Labai dažnai lankstinukams parenkamos neutralios, pastelinės spalvos.
Lankstinuko tekstai turi būti optimalaus dydžio, o šriftas lengvai įskaitomas. Labai svarbu išskirti potėmes ir sugalvoti įdomų, dėmesį patraukiantį pavadinimą ar šūkį. Informaciją lankstinukuose reikėtų pateikti temomis arba blokais, tačiau lenkiamų paviršių neperkrauti. Anot mūsų specialistų, svarbiausia informacija turėtų būti pateikiama lankstinuko viršuje – taip adresatai bus iš karto sudominti, neturės ieškoti, apie ką yra jūsų lankstinukas. Kaip ir visuose spaudos gaminiuose, taip ir lankstinukuose, nuotraukos, piešiniai ar kita grafinė informacija turi būti kokybiška.
Lankstinukams galime pritaikyti ir kiek neįprastus dizaino sprendimus, pavyzdžiui, popierius gali būti perforuojamas (taip galima lengvai nuplėšti tam tikrą lankstinuko dalį), kertamas (lankstinukai bus nestandartinės formos), išmušamos skylės ir t. t.

Spausdinimui galite pateikti ir savo maketą. Patarimai savarankiškai sukurtam lankstinuko maketui:

  • svarbiausią informaciją pateikite lankstinuko priekyje, puslapiuose nekartokite tos pačios informacijos;
  • lankstinuko maketas turi būti pateiktas PDF formatu su CMYK spalvų palete;
  • nepamirškite palikti nuo 2 mm iki 5 mm „užuolaidėlių“.
Lankstinukų spausdinimas

Lankstinukai yra vienas iš universaliausių spaudinių, dažniausiai spausdinamas skaitmeninės spaudos būdu, todėl turite galimybę pasirinkti jums reikalingą tiražą nuo kelių iki kelių šimtų ar net tūkstančių. Mažesni tiražai bus spausdinami skaitmeniniu būdu, didesni – ofsetiniu spaudo būdu. Lankstinukai gali būti spalvoti arba nespalvoti, atspausdinti iš vienos arba abiejų pusių.

Vienas iš daugiausiai galimybių pateikti informaciją suteikiančių lankstinuko elementų yra jo sulankstymo būdas, nuo kurio priklauso, kiek paviršių turėsite. Lankstinukų lenkimai gali būti įvairūs: priešpriešinis, trijų dalių vidinis arba išorinis, dvigubas vidinis arba priešpriešinis, armonikėlė ir t. t. Prisiminkite, kad automatiniu būdu gali būti lankstomi iš plono ir vidutinio storumo popieriaus pagaminti lankstinukai, storesnio popieriaus lenkimui naudojamas specialus įspaudas (juo padarius įspaudus storame popieriuje, jis susilenkia tvarkingai).

Taip pat lankstinukams galima naudoti įvairių rūšių popierių, tačiau atminkite, kad ant kreidinio popierius atspausdintos nuotraukos ir grafiniai elementai bus ryškesni ir spalvingesni. Renkantis plonesnį popierių sumažės bendras lankstinukų svoris (bus patogiau platinti ir sandėliuoti) ir išlaidos. Visgi, jei lankstinukai skirti aukštos kokybės produktams ir paslaugoms reklamuoti, verta investuoti į geresnį popierių, suteiksiantį solidumo tiek pačiam lankstinukui, tiek ir reklamuojamai prekei. Lankstinukus galima padengti net ir matiniu arba blizgiu laminatu, kuris pridės tvirtumo, spaudinys bus atsparesnis.

Lankstinukų platinimas
Lankstinukus galima platinti net keliais skirtingais būdais:

  • pašto dėžutės – lankstinukai gali būti išnešioti į pašto dėžutes, o toks platinimo būdas leis tiksliai apsibrėžti platinimo teritoriją (miesto rajoną ar net atskirus jo namus, šalies regionus ir pan.);
  • viešos vietos – viešose vietose, tokiose kaip barai, parduotuvės, kino teatrai ir teatrai ir pan. paliktus lankstinukus potencialūs adresai galės pasiimti su savimi, parsinešti namo, saugoti ilgesnį laiką;
  • renginiai – įvairaus turinio lankstinukus galima išplatinti koncertų, festivalių, parodų, mugių ir kitų masinių renginių metu, lankstinuku galima įduoti asmeniškai ar palikti gerai matomose vietose.