Vizitinės kortelės

Ką veikiam » Spaudos darbai » Vizitinės kortelės

vizitines gamyba

Vizitinė kortelė – tai nedidelis spaudos gaminys, ant kurio pateikiami asmens kontaktiniai duomenys, kartais ir nuotrauka arba įmonės rekvizitai ir logotipas. Vizitinė kortelė yra ypač svarbus elementas verslo santykiuose, nes prisideda prie įspūdžio apie žmogų ar įmonę kūrimo. Stilinga ir tvarkinga vizitinė kortelė, kurioje atsispindi jūsų veikla ar net vertybės (pavyzdžiui, pagaminta iš ekologiško popieriaus), paliks teigiamą įspūdį ir prisidės prie tolesnio santykių plėtojimo. Kuriant vizitinę kortelę galima naudotis šablonais, tačiau įsimintinesnės ir įspūdingesnės yra originalios kortelės, todėl pasitelkite fantaziją arba kreipkitės į mus.

Ką pateikti ant vizitinės kortelės?

Prisiminkite, kad originalumas, informatyvumas ir subtilumas yra savybės, padėsiančios sukurti stilingą vizitinę kortelę. Pradėkite nuo teksto – jo turi būti mažai. Pagrindinė pateikiama informacija apie asmenį (asmeninė vizitinė kortelė) – vardas ir pavardė, pareigos,  įmonės ar įstaigos pavadinimas, adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas, interneto svetainės adresas. Toje pačioje arba kitoje vizitinės kortelės pusėje gali būti vaizduojamas įmonės logotipas.

Jei vizitinė kortelė yra skirta reprezentuoti įmonę, tuomet joje turi būti nurodytas įmonės ar įstaigos pavadinimas, adresas, bendras telefono numeris ir elektroninio pašto adresas, interneto svetainės adresas. Jei įmonės pavadinimas aiškiai neatskleidžia veiklos srities, būtina nurodyti ir šią informaciją (pavyzdžiui, UAB „Tomas ir Giedrius“, dizaino ir marketingo paslaugos).

Vizitinės kortelės dizainas

Lietuvoje populiariausias vizitinių kortelių dydis – 90 x 50 mm, Europoje 85 x 55 mm (rengdami maketą nepamirškite, kad jo dydis prieš spausdinant turi būti 94 x 54 mm tam, kad kirtimo peiliai nepažeistų jų turinio). Apie 80–90 proc. vizitinių kortelių Lietuvoje yra baltos, tad norėdami išsiskirti iš minios, galite rinktis kitą spalvą. Tačiau prisiminkite, kad vizitinę kortelę turi būti lengva perskaityti, tad spalvas derinkite atsargiai.

Standartinės vizitinės kortelės yra pačios populiariausios, jų dizainas labai paprastas, dažniausiai vienpusis. Jų maketavimas ir gamyba greita ir nebrangi. Standartiškai jos spausdinamos skaitmeniniu būdu ant aukštos kokybės pusiau blizgaus popieriaus.

„Premium“ vizitinė kortelė paprastai gaminama iš aukštos kokybės padidinto baltumo ir standaus popieriaus, dažnai būna laminuojamos „soft touch“ tipo laminatu. Tokio tipo vizitinė kortelė gali turėti papildomų dekoro elementų, pavyzdžiui, logotipą arba dalis teksto gali būti padengta aukso folija ar blizgiu laminatu, raidės gali būti iškilios. Tokie dizaino elementai suteikia solidumo ir prabangos įspūdį.

Dekoratyvinės vizitinė kortelė dažnai išsiskiria savo forma, informacijos pateiimo būdu ir informacijos turiniu, gali būti spausdinama ant aukštos kokybės dekoratyvinio popieriaus, turinčio spalvą, atspalvį, tekstūrą ar kitą ypatingą efektą. Taip pat dekoratyvinės vizitinė kortelė gali būti įvairių formų (galbūt jūsų vizitinė kortelė bus keksiuko formos, nes jūsų veikla – konditerija?).

Popierius vizitinėms kortelėms

Popieriaus kokybė yra dar vienas svarbus elementas, daug pasakantis tiek apie įmonę, tiek apie asmenį. Rinkitės storą 330 arba 350 g/m2 kreidinį matinį popierių arba išbandykite aukštos kokybės  dekoratyvinį popierių – gruoblėtą, švelnų, metalizuotų atspalvių, blizgų, įvairių tekstūrų, pačių įvairiausių spalvų ir t. t. Taip pat galite rinktis ypač standų padidinto baltumo popierių. Iš šio popieriaus pagamintos vizitinė kortelė atrodo ypač prabangiai.

Jei siekiate tausoti gamtą, galite rinktis ir perdirbtą popierių, nors jis ir nėra dažnai naudojamas vizitinėms kortelėms gaminti dėl pilkšvai gelsvo paviršiaus, nelygumų ir dėmelių. Jei sunku apsispręsti, kreipkitės į mūsų specialistus.

Papildomi sprendimai vizitinėms kortelėms

Matinis arba blizgus laminavimas. Laminatu padengtos vizitinės kortelės bus ilgaamžiškesnės, mažiau dėvėsis ir tepsis, krašteliai mažiau lankstysis ir trupės. Paprastai laminatas gali būti blizgus (pagyvina spalvas) arba matinis (veikia kaip apsauga).

Apvalinti kampai. Visi ar keli apvalinti vizitinės kortelės kampai suteikia jai išskirtinumo, o tokia paslauga kainuoja nedaug. Apvalinant kampus galima rinktis iš kelių skirtingų spindulių, kurių dydis lems kampo apvalumą.

QR kodas ant vizitinės kortelės. QR kodas (angl. quick response) yra dvimatis kodas, kuriame gali būti užkoduota įvairi informacija – tekstas, interneto svetainės adresas, telefono numeris, nuotrauka ir kt. Norint iššifruoti QR kodą, reikalingas mobilusis telefonas su kamera ir mobilioji kodų nuskaitymo programa. Pastaruoju metu QR kodai vis dažniau naudojami ant vizitinių kortelių. Tai ne tik sukuria modernumo įspūdį, bet ir suteikia galimybę pateikti daugiau duomenų.

Originalios vizitinės kortelės

Medinės vizitinės kortelės – nors ir ne itin populiarus, tačiau išskirtinis pasirinkimas vizitinei kortelei. Pasirinkę medinę vizitinę kortelę tikrai padarysite įspūdį, be to medinės vizitinės kortelės yra žavios tuo, jog kiekviena yra išskirtinė dėl medienos rūšies ir medžio tekstūros. Tokios vizitinės kortelės gali būti standartinio arba nestandartinio dydžio, galima tik nespalvota vienpusė arba dvipusė spauda. Mediena gali būti skirtingų rūšių ir atspalvių (pavyzdžiui, beržas, vyšnia, ąžuolas ir t. t.), kortelių storiai taip pat gali būti įvairūs.

Vizitinės kortelės gali būti spausdinamos ant plastiko – tai dar vienas išskirtinis sprendimas jūsų ir jūsų įmonės reprezentacijai. Tokios kortelės yra ilgaamžės, atsparios drėgmei, nenusitrina ir išsiskiria iš šūsnies kitų vizitinių kortelių. Plastikinės vizitinės kortelės gaminamos iš PVC plastiko, jos gali būti vienpusės arba dvipusės, spalvoto, auksinio ar sidabrinio fono ar net skaidrios. Taip pat galima rinktis faktūrą, blizgų arba matinį paviršių.

Vizitinės kortelės-lankstinukai – tai popierinės vizitinės kortelės, turinčios sulenkiamas ar nuplėšiamas dalis. Tokio tipo vizitinėje kortelėje galima pateikti daugiau informacijos, ji tampa panaši į nedidelį lankstinuką, tačiau kortelės dydis išlieka standartinis (90 x 50 mm).