Reklaminiai plakatai

Ką veikiam » Spaudos darbai » Plačiaformatė spauda » Reklaminiai plakatai 

Plakatas – tai agitacinis, reklaminis ar informacinis piešinys, paprastai pateikiamas su trumpu tekstu. Plakatas yra viena iš pastebimiausių reklamos priemonių, kurią galima kabinti įvairiose viešose vietose, taip pat biuruose ir kitose vietose – tai priklauso nuo reklaminio plakato turinio ir paskirties, kokią tikslinę auditoriją juo bandote pasiekti.

Plakatų rūšys

Pagrindinės plakatų rūšys yra kelios, o bene popuriausia rūšis yra reklaminiai plakatai.  Reklaminiuose plakatuose papratai pateikiama informacija apie produktus ar paslaugas, jiems taikomas nuolaidas, akcijas. Šio tipo plakatus dažniausiai naudoja verslo įmonės kartu su kitomis reklamos priemonėmis. Prie reklaminių plakatų galima priskirti ir politinei agitacijai skirtus plakatus.

Dar viena plakatų rūšis – tai informaciniai plakatai, kuriuose pateikiama įvairaus pobūdžio medžiaga, pavyzdžiui, pagalbos linijų telefonai, su sveikata ir ligų prevencija susijusi informacija, kvietimai prisidėti prie įvairių akcijų, su švietimu ir mokslu susijusi informacija ir t. t. Dažniausiai tokios informacijos pateikėjai būna viešosios įstaigos, organizacijos, valstybinės institucijos ir pan.

Panašios į reklaminius plakatus yra afišos, tačiau ši plakato rūšis beveik visada naudojama spektaklio, koncerto, parodos, paskaitos, kino filmo ar sporto renginio reklamai viešoje vietoje. Paprastai afišos būna meniškai apipavidalintos, jų dizaino sprendimai yra kiek sudėtingesni, kartais jiems įgyvendinti pasitelkiami net dailininkai

Reklaminių plakatų maketavimas

Sukurti reklaminių ar informacinių plakatų dizainą ir parengti maketą spaudai galite savarankiškai. Jei tokios galimybės neturite, kreipkitės į mūsų komandą, kuri pasirūpins tiek dizainu ir maketu, tiek spaudos darbais. Prisiminkite, kad plakatų dizainas turi būti patraukiantis dėmesį, išskirtinis – tuomet reklaminis ar informacinis plakatas pasieks tikslinę auditoriją ir bus veiksminga reklaminės kampanijos dalis.

Prieš pradedant reklaminio ar informacinio plakato kūrimą, turite pasirinkti nuotrauką, paveikslėlį ar kitą grafinį elementą, taip pat sukurti patrauklų, informatyvų, tačiau trumpą tekstą. Plakatas turi patraukti akį, pagrindinę jo žinutę turi būti lengva perskaityti ir iš toliau, todėl čia tinka ir didelis šriftas, ryškios spalvos.

Įvairių dydžių plakatus spausdiname skaitmenine spauda. Plakatų dydžiai gali varijuoti nuo A4 iki A1 formato. Kad reklaminiai plakatai būtų atsparesni aplinkos poveikiui (saulei ir drėgmei) ir būtų naudojami kuo ilgiau, juos galima padengti laku arba laminatu.  Galite rinktis net ir laminato rūšį – blizgus arba matinis (pirmasis pagyvina spalvas, antrasis veikia kaip apsauga). Jei plakato maketą rengiate savarankiškai, nepamirškite palikti 2 mm „užuolaidėles“, naudoti CMYK spalvų gamą, o vaizdą išsaugoti PDF formatu.

Į ką atkreipti dėmesį?

Vienas iš reklaminių ar informacinių plakatų privalumų spausdinant skaitmeninės spaudos būdu – galimybė užsisakyti net ir labai nedidelį tiražą. Jei reikalingas labai didelis plakatų kiekis, tuomet juos atspausdinsime ofsetiniu būdu.

Tradicinis reklaminių ar informacinių plakatų ir afišų formatas yra nurodomas su raide A (populiariausi plakatų dydžiai A4, A3, A2, A1 ar A0). Galime pagaminti ir nestandartinio dydžio plakatus, kuriuos atspausdinsime plačiaformate spauda. Žinoma, nuo dydžio priklauso ir plakato spausdinimo kaina – kuo didesnis reklaminis plakatas, tuo didesnė kaina. Labai populiarūs ir ekonomiški yra A3 formato plakatai.

Dažniausiai reklaminių plakatų spausdinimui naudojamas blizgus arba matinis kreidinis popierius (apie 200 g/m2), atspausdinti ant kreidinio popieriaus grafiniai elementai ar nuotraukos atrodo ryškesni ir gyvybingesni. Taip pat galima naudoti fotopopierių, kartoną, drėgmei atsparų sintetinį polipropileną (jis yra pusiau matinis ir atsparus drėgmei) ir kitas medžiagas. Tausojantys gamtą gali rinktis perdirbtą ekologišką popierių.

Taip pat galime pasiūlyti įvairių papildomų sprendimų, tokių kaip plakatų pakabinimas (skylučių išmušimas ir pan.), plakatų apsauga nuo saulės ir vandens poveikio (vienpusis arba dvipusis laminavimas), plakatai gali būti pagaminti su nuplėšiamomis dalimis.

Plakatai namams

Plakatai gali būti ne tik puiki reklamos ir informavimo priemonė, bet ir namų ar ofiso dekoro elementas. Tai gali būti viena nuotrauka su gamtos ar miesto vaizdais ar kelių nuotraukų koliažas iš šeimos atostogų tolimoje šalyje. Ofisą galima papuošti su įmonės veikla susijusiais plakatais.